Türk Telekom, İstanbul Depremi ile ilgili açıklama yaptı - Protho

Türk Telekom, İstanbul Depremi ile ilgili açıklama yaptı


6 Paylaşım
Türk Telekom

İstanbul’da dün yaşanan 5.8 büyüklüğündeki depremden sonra ülke genelinde mobil hatlar kilitlenmişti. Bu kesintiden en çok etkilenen Türk Telekom kullanıcıları oldu, depremden saatler sonrasında bile aboneler tek bir arama dahi yapamadı. Sosyal medyada çığ gibi büyüyen tepkiler sonrasında sabah saatlerinde ilk açıklama geldi.

Türk Telekom’dan deprem açıklaması

Dün saat 13.59’da yaşanan depremden sonra operatörlerin tamamında sesli arama yapılamadı. Bir süre sonra Turkcell ve Vodafone sorunu çözmüşken, Türk Telekom depremden saatler sonrasında bile çalışmamaya devam etti. Sabah saatlerinde gelen açıklamada: “Merkez üssü Silivri olan deprem sebebiyle, mobil hatlardaki yoğunluk kaynaklı kesinti söz konusu olmakla beraber, sabit ses, genişbant ve fiber altyapımızda herhangi bir kesinti ve sorun bulunmadığını belirtiriz. Sarsıntıdan etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyoruz” mesajı verildi.Türk Telekom deprem açıklaması

Türk Telekom bünyesinde meydana gelen sorunun, arama trafiğinden kaynaklı olduğunu ve sesli arama dışında tüm servislerin sorunsuz çalıştığı belirtildi. Altyapı çalışmalarının sürdüğünü belirten GSM firması, sorunun çalışanlar tarafından düzelteleceğini açıkladı.

Şirketten sabah yapılan açıklama ile de hizmetlerin normale döndüğünü belirten Türk Telekom’dan sabah yapılan açıklama şöyle: “ Teknoloji ekibimizin titiz çalışmaları sonucu abonelerimiz normal hizmetlerini almaya başladılar Yaşanan iletişim kesintisinden etkilenen tüm abonelerimizden tekrar özür dileriz. Süreç içerisinde gösterdiği hoşgörü ve sabırla bize destek veren tüm abonelerimize teşekkür ederiz” denildi.

Türk Telekom kullanıcılarına internet hediye edecek

Türk Telekom’un yapmış olduğu bir diğer duyuruya göre, tüm mobil hat kullanıcılarına iki ay geçerli olmak üzere ayda 5GB, toplamda 10GB hediye edileceği açıklandı. Yaşanan bu durumda üzgün olduklarını belirten firma bir daha bu durumun yaşanmaması için çalışma yürüttüklerini belirtti. Sosyal medyada tepkiler hala büyümeye devam etse de gereken önlemlerin alınacağı tam bir muamma.

GSM öperatörlerinde yaşanan bu sorun nedeniyle insanlar WhatsApp gibi internet tabanlı servislerden yakınlarına ulaşabildiler. Yine de yaşanan bu fiyasko ile büyük bir deprem tehlikesi sonrasında iletişimin ne halde olacağını görmüş olduk. Umarız ki gerekli çalışmalar yapılır, bir daha benzer bir durum yaşanmaz. Tüm Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Kaynak

5G destekli telefonlar


  Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

  6 Paylaşım
  Emre Özdoğan
  Emre, WebQus Network kurucusu ve dünyanın en genç programcılarından biri. Protho'nun geliştirici ekibinin yanı sıra profesyonel blog yazarı olarak da yer alıyor.

  0 Yorum

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Send this to a friend