Instagram sayfanızı keşfete düşürmenin yolları - Protho

Instagram sayfanızı keşfete düşürmenin yolları


Instagram keşfete düşme yolları

Instagram günümüzün en popüler sosyal medya uygulamalarından bir tanesi. 2010 yılında Facebook tarafından satın alınıp geliştirilen uygulama, bugünlerde  Facebook’tan daha popüler konumda. Fotoğraf ve video bazlı içerik yüklenen platformda aktif olarak milyonlarca kullanıcı fotoğraflarını profilinde paylaşıyor.

Instagram’ın son yıllarda desteğini arttırdığı sayfa hesapları kullanıcıların ilgisini çekiyor ve büyük takipçi kitlelerine ulaşmayı başarabiliyor. Kullanıcıların vaktini en çok harcadığı özelliklerden biri olan Keşfet sekmesinde ilgi alanına göre gönderiler gösteriliyor. Bu sayede kullanıcılar kimseyi takip etmese bile istediği içeriğe ulaşabiliyor. Sayfasını öne çıkarmak isteyenler bu sekmede gözükecek kalitede gönderi hazırlamak zorunda. Bu yazıda Instagram sayfası nasıl keşfete düşer bazı ipuçları vereceğiz.

Instagram Keşfet

Instagram sayfası nasıl keşfete düşer ?

Bir gönderinin keşfet sekmesinde görünebilmesi için öncelikle gönderinin özgün olması, kaliteli olması gerekir. Bunlar sağlandıktan sonra takipçilerin etkileşimlerini değerlendiren algoritma en iyi içerikleri bu sekmede gösterir. Algoritmanın kesin bir yönergesi olmada da bu adımlar içinde en önemlisi sabretmek. Sayfanıza gereken emeği sarf ederseniz karşılığını alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Keşfet sekmesindeki gönderilerle etkileşim kurun

Kaliteli içerik üretmek için araştırma yapmak şart. Keşfet sekmesindeki gönderileri beğenerek, olumlu yorumlar yaparak, takip ederek etkileşim kurabilirsiniz. Bu yöntem oldukça yaygın olarak kullanılıyor, bu adımı aşırıya kaçmadan kullanmanız sizin yararınıza olacaktır.

Sosyal Medya

Düzenli gönderi paylaşın

Gönderileri zamanlamak sayfanzın gelişimi açısından çok önemli bir etkendir. Büyük kitlelere ulaşmak ve etkileişiminizi düzene sokmak için gönderilerinizi kesinlikle belli süreler içinde paylaşmalısınız. İşletme hesabı kullanıcıları istatistiklerden gönderilerinin hangi saatlerde fazla etkileşim aldığını görebilir. Eğer yeni bir sayfaya sahipseniz belli bir kitleye ulaşana kadar istatistiklere takılmayın. Eğer gönderi planlama hakkında fikriniz yoksa günde iki gönderi olacak şekilde 12.30 ve 18.30 iyi bir zaman aralığı olabilir.

Instagram'da keşfete nasıl çıkılır

Gönderilerinize hashtag ekleyin

Hashtag eklemek, hem bir ziyaretçi kaynağı hem de etkileşim arttırma yöntemidir. Gönderilerinize hashtag mutlaka eklemelisiniz, keşfet algoritması bu tarz gönderileri öne çıkaracaktır. Bizim tavsiye ettiğimiz yöntem, beş farklı 25 hashtage sahip etiket bulutu oluşturmak. Fakat burada dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta var; takipçi sayınız 10.000’den az ise hashtag’lerde en az 10.000, en fazla 200.000 gönderi olmasına dikkat edin. Bu sayının fazla olması öne çıkmanızı engelleyecektir. Yüksek kitlelere ulaştıktan sonra popüler etiketleri kullanmanız daha doğru olacak.

Bu adımlar sayfanızı hemen keşfette göstermez, internetteki hiçbir yazı sizi anında keşfete çıkarmayacaktır. Bu konuda yapmanız gereken tek şey keşfete düşmeye değil sayfa gelişimine odaklanmak. İçerik kalitenizi ve takipçi sayınızı yüksek tutmaya çalıştıkça emeğinizin karşılığını alacaksınız. Aklınıza takılan her türlü soruyu yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Instagram sayfamızı ziyaret edin

Yaşlandırma efekti hakkında her şey


  Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

  Emre Özdoğan
  Emre, WebQus Network kurucusu ve dünyanın en genç programcılarından biri. Protho'nun geliştirici ekibinin yanı sıra profesyonel blog yazarı olarak da yer alıyor.

  0 Yorum

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Send this to a friend