Google'ın yeni özelliği video önerileri sunacak - Protho

Google’ın yeni özelliği video önerileri sunacak


Google'a gelecek yeni özellik

Google, bundan sonra video önerisi sunacak. Şirket, bu sabah hem TV şovları hem de filmler dahil ne izlenmesi gerektiği konusunda kişisel önerilerde bulunacak ve sizi içeriğin uygun olduğu hizmetlere yönlendirecek yeni bir özellik açıkladı.Bu özellik, Google’ın web aramalarını TV şovları ve filmler hakkında bilgilendirici içeriğe yönlendirme yönündeki çabalarının ön geliştirmesi gibi görünüyor.

Zaten, bir TV şovu veya film başlığı için bir Google araması, izleyenlerin görüşlerini okuyabileceğiniz, puanlamalara ve değerlendirmelere bakabileceğiniz, oyuncu kadrosunu kontrol edebileceğiniz özellikler mevcut.İlkbahardan itibaren arama sonuçlarının en üstünde bir “Bilgi Paneli” kutusu içerecektir. Bu özellik içeriğin nereden izlenebileceğini ve satın alınabileceğini de gösterecek.

Google film önerisi özelliği

Bunun yerine, yeni öneriler özelliği, akılda belirli bir başlığı olmayan, ancak “ne izleyebilirim” veya “bu kategorideki filmler” gibi sorular aratmış olanlara görünecektir. Buradan, Google’ın zevklerinizi daha iyi anlamasını sağlamak için en sevdiğiniz TV şovlarını ve filmleri derecelendirmek üzere “En sevdiğim içerikler” gibi bir anket özelliği kullanıma açılabilir.
Önerilerinizi daha da özelleştirmek için hangi aboneliklere üye olduğunuzu da seçebilirsiniz. Buna Netflix, Hulu, Prime Video gibi abonelik hizmetleri dahildir.

Kablo TV veya uydu aboneliğiniz olup olmadığını da belirtebilirsiniz. Ayrıca iTunes, Prime Video, Google Play Filmler ve TV ve Vudu gibi çevrimiçi pazarlardan kiralanabilecek, satın alınabilecek veya ücretsiz yayınlanabilecek şovları ve filmleri ve ayrıca ABC, Freeform, Lifetime, CBS, Comedy Central, A&E gibi ağ uygulamalarını sizin içim listeleyecektir. Tinder benzeri bir kaydırma özelliği ile beğendiğiniz içerikleri kolayca seçerek size en uygun dizi/filmleri sunacaktır.

Google filmler

Google’a ilgi alanlarınız hakkında bazı verileri verdikten sonra, izlenmesi gereken şeyleri gelecekte aramak size özel öneriler sunar.Şirket, “80’lerin korku filmleri” veya “tırmanışla ilgili macera belgeselleri” gibi şeyleri sorarak isteklerinizle bile spesifik olabileceğinizi belirtiyor.


  Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

  Emre Özdoğan
  Emre, WebQus Network kurucusu ve dünyanın en genç programcılarından biri. Protho'nun geliştirici ekibinin yanı sıra profesyonel blog yazarı olarak da yer alıyor.

  0 Yorum

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Send this to a friend