Apple, iPhone 6S cihazları ücretsiz tamir edecek - Protho

Apple, iPhone 6S cihazları ücretsiz tamir edecek


Apple iPhone 6S

Apple blogunda yayınlanan bir yazı ile iPhone 6S kullanıcılarına sevindiren bir haber geldi. Arızalanan iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modellerinin ücretsiz tamir edileceğini açıkladı. Fakat yalnızca cihazın kendisinden kaynaklı cihazların ücretsiz tamir edileceğinin altını çizelim.

Amerikan teknoloji üreticisi Apple, eski model cihazlarını kullanan kullanıcılara yönelik bir jest yapmayı planlıyor. 2015 yılında piyasaya sürülen iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde kronik bir arızanın keşfedilmesi ile Apple, bu model sahipleri için ücretsiz olarak tamir hizmeti sunmayı kabul etti.

Eğer bir iPhone 6s veya iPhone 6s Plus model bir cihaza sahipseniz ve sizden kaynaklı olmayan bir açılma sorunuyla karşılaştıysanız Apple ücretsiz olarak cihazınızı tamir edecek.

Kullanıcı hatası cihazlar onarılmayacak

Apple iPhone 6S

Yayınlanan blog yazısına göre yalnızca cihazın kendisinden oluşan kronik hatalar garanti kapsamında olacak, kullanıcıdan kaynaklı hatalar ücretsiz olarak onarılmayacak.Apple, “Bazı belirli iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde cihazların açılmadığı tespit edilmiştir. Bu sorun, yalnızca Ekim 2018 ile Ağustos 2019 tarihleri arasında üretilen sınırlı sayıdaki seri numaralarına sahip cihazlarda gerçekleşmektedir” açıklamasını blogunda duyurdu.

Apple’ın yayınladığı duyuru sayfasında seri numarası kontrol bölümü bulunuyor. Eğer saydığımız modellerden birine sahipseniz cihazınızın seri numarasını girip sorunlu bir cihaz olup olmadığını ve garanti kapsamında olup olmadığını öğrenebilirsiniz. İki yıl içerisinde satın alınmış cihazlarda geçerli olan kampanyadan mutlaka faydalanmanızı öneririz.

Kaynak


  Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

  Emre Özdoğan
  Emre, WebQus Network kurucusu ve dünyanın en genç programcılarından biri. Protho'nun geliştirici ekibinin yanı sıra profesyonel blog yazarı olarak da yer alıyor.

  0 Yorum

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Send this to a friend