Apple iPhone 5 için kritik bir güncelleme uyarısı yayınladı - Protho

Apple iPhone 5 için kritik bir güncelleme uyarısı yayınladı


Apple iPhone 5 Güncellemesi

Apple iPhone 5 çıktığı dönemde devrim niteliğinde bir cihazdı. Zamanla yerini yeni modellere bıraksa da ülkemizde hala birçok kullanıcı yeni bir iPhone satın almak istemiyor. Günümüz rakamlarında yeni bir iPhone modeli almak yerine eski bir araba almak daha mantıklı gelebiliyor. Hala iPhone 5 kullananlardan biriyseniz yapılan güncelleme uyarısını dikkate almalısınız.

Apple, iPhone 5 kullanıcılarına kritik bir güncelleme uyarısı gönderdi, yapılan uyarıya göre cihazınızı 3 Kasım 2019 tarihinden önce iOS 10.3.4 sürümüne güncellemelisiniz. Güncellemeyi yüklemediğiniz takdirde e-mail, iCloud, internet, App Store gibi çevrimiçi servislere erişimi kaybedeceksiniz. Nisan ayında ortaya çıkan GPS sorunu, güncellemenin yüklenmemesi halinde saat ve zaman bilgisi isteyen uygulamaların erişimini engelleyecek.

3 Kasım’dan önce telefonunuzu güncellemezseniz panik etmeyin, hala güncelleme şansınız var, fakat bu yöntem uğraş gerektiriyor.Şirketin bahsettiği GPS sorunundan dördüncü jenerasyon iPad’ler de etkileniyor. Ancak bu cihazlar, yalnızca GPS fonksiyonlarını kaybediyor. Apple’ın geçtiğimiz günlerde paylaştığı verilere bakacak olursak, yeni sorundan etkilenecek insan sayısının çok az olduğunu söyleyebiliriz. Apple, tüm iOS kullanıcıları arasından 15 Ekim’den itibaren yalnızca %9’unun iOS 12 ve daha eski iOS sürümünü kullandığını açıklamıştı.


  Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

  Emre Özdoğan
  Emre, WebQus Network kurucusu ve dünyanın en genç programcılarından biri. Protho'nun geliştirici ekibinin yanı sıra profesyonel blog yazarı olarak da yer alıyor.

  0 Yorum

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Send this to a friend