Android 10 Go Edition güncellemesi alacak Nokia cihazlar belli oldu - Protho

Android 10 Go Edition güncellemesi alacak Nokia cihazlar belli oldu


Android 10 Go Edition

“Google, geçtiğimiz günlerde Android 10 Go Edition adlı hafif ve güncel bir Android sürümünü duyurdu, bu sürüm Nokia’nın bazı modellerinde kullanılabilecek. HMD Global ürün başkanının yaptığı açıklamaya göre bu güncellemeyi alacak ilk cihaz “Nokia 1 Plus ” olacak.

Teknoloji üreticileri, Google’ın yeni işletim sistemine ayak uydurmak için düşük donanımlı cihazlarına Android Go desteği sağlıyor. Bu destek ile kullanıcılar sosyal medya ve günlük kullanımda düşük donanımlı cihazlarına rağmen çok daha hızlı bir deneyim elde edebiliyor. Esasında hafif olmasına dayanan bu yazılım, kendi mağazasına sahip olacak. Uygulama yükleme temellerine bakacak olursak normal Android dağıtımından daha güvenli olacağını söyleyebiliriz.

Android 10 Go Edition: Daha hafif

Android 10 (Go Edition)’ı akıllı telefonlara sunacak olan teknoloji şirketlerinin arasında HMD Global da olacak. Şirketin Ürün yöneticisi Juho Sarvikas, Android 10 (Go Edition) sürümünü hangi Nokia cihazların alacağını resmi olarak duyurdu.Android 10 (Go Edition); RAM, işlemci ve depolama alanı düşük olan telefonlar için daha hafif bir deneyim sunacak. Hafif olması ile depolama alanını rahatlatacak olan yazılım, düşük sistemlere can vermek için hazırlanıyor.

Nokia Android 10 Go Edition

Yapılan açıklamaya göre güncellemeyi ilk alacak cihazlar arasında sırasıyla Nokia 1 Plus, Nokia 1 ve Nokia 2.1 yer alıyor. Bu güncellemeler kapsamında Nokia kullanıcıları Android 10 deneyimi yaşayacak.

2019 yılının ilk çeyreğinde duyurulan Nokia 1 Plus, güncellemesiyi 2020 yılının ilk çeyreğinde alacak. Ancak Nokia 1 ve Nokia 2.1, güncellemesini 2020 yılının ikinci çeyreğinde almaya başlayacağı belirtildi. Güncellemeler bölgesel olarak dağıtılacağından, her ülkedeki kullanıcılara farklı zamanlarda dağıtılabilir.


  Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

  Emre Özdoğan
  Emre, WebQus Network kurucusu ve dünyanın en genç programcılarından biri. Protho'nun geliştirici ekibinin yanı sıra profesyonel blog yazarı olarak da yer alıyor.

  0 Yorum

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Send this to a friend