Amazon Türkiye'den artık kartsız alışveriş yapılabilecek - Protho

Amazon Türkiye’den artık kartsız alışveriş yapılabilecek


Amazon Türkiye

Geride bıraktığımız yılda e-ticaret pazarında yaşanan en büyük gelişmelerden biri ABD firması Amazon‘un Türkiye’ye resmi olarak giriş yapmasıydı. Sağladığı hızlı teslimat ve kalitesiyle oldukça tercih edilen e-ticaret platformu Amazon Türkiye’de artık kartsız alışveriş yapılabilecek.

Ülkemizde 60 Milyar TL değerine ulaşan e-ticaret pazarına oldukça iyi giriş yapan Amazon Türkiye Eylül 2018’de hizmet vermeye başlamıştı. Başlattığı Amazon Lojistik projesi ile Türk girişimcilere destek olan firma bugün de tüketiciler için bir avantaj sağladı. Yurtdışında FBA olarak bilinen bu servis, projenin gelişmesine ve sistemin büyümesine büyük katkı sağlamıştı.

Gelecek olan özellik ile artık kullanıcılar Amazon.com.tr üzerinden kredi veya banka kartı kullanmadan alışveriş yapabilecek. Şuanki bilgiye göre Teknosa, Carrefour ve BİM mağazalarında satılacak olan hediye kartlarını hesabınızda etkinleştirip hediye kartı tutarında harcama yapabileceksiniz.

Amazon hediye kartı

Yukarıda bahsettiğimiz mağazalardan birinden 25TL, 50TL, 100TL değerindeki hediye kartlarından birini temin ettikten sonra www.amazon.com.tr/kullan adresine girip kartı etkinleştirebileceksiniz. Bu sayede kredi veya banka kartı olmadan kolaylıkla milyonlarca ürün üzerinden alışveriş yapabileceksiniz.

Amazon.com.tr’de kartsız alışveriş nasıl yapılır?

Öncelikle anlaşmalı bir satış noktasına gidip hediye kartı edinmelisiniz. İlk etapta her mağazada bu kartı bulamayabilirsiniz, bunu öğrenmenin en iyi yolu mağazayı telefonla aramak olabilir. Mağazadan kartı edindikten sonra Amazon hesabınıza girip kart üzerindeki kodu girmeniz gerekiyor. Ardından tutar hesabınıza yansıyacaktır. Yüklediğiniz bakiyeyi milyonlarca ürün için kullanabilirsiniz.


  Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

  Emre Özdoğan
  Emre, WebQus Network kurucusu ve dünyanın en genç programcılarından biri. Protho'nun geliştirici ekibinin yanı sıra profesyonel blog yazarı olarak da yer alıyor.

  0 Yorum

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Send this to a friend